kliknutím aktivujete priblíženie
načítavam…
Nenašli sme žiadne výsledky
otvorená mapa
vyhliadka plán satelit Hybrid terén Moja poloha Celá obrazovka Predchádzajúce Ďalšie
Výsledky vyhľadávania

Prečo by ste mali kúpiť alebo predať vašu nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu?

pridané georeality na 5. novembra 2020
0

Ľudia sa často pýtajú, prečo by práve takú dôležitú vec, akou je kúpa nehnuteľnosti, respektíve jej predaj, mali realizovať cez realitnú kanceláriu. Častou argumentáciou je, že obchod ich vyjde lacnejšie, keď si ho urobia sami. Pozrime sa však na pár faktov ako to v praxi reálne vyzerá a prečo by sme to mali zveriť radšej nám. 

Každá kancelária disponuje širokou databázou klientov, ktorí neustále pribúdajú. Mnohí nechcú a ani nebudú riešiť kúpu na vlastnú päsť. K týmto klientom sa pri predaji nemáte šancu sami dostať. Ak si myslíte, že realitná kancelária sa spolieha iba na to, že nehnuteľnosť sa po nafotení a zverejnení predá sama, mýlite sa. Veľa maklérov dokáže zrealizovať predaj aj bez toho, aby bola nehnuteľnosť na internete. Vďaka databáze klientov je predaj často otázkou jedného telefonátu. 

Ďalšou výhodou je cena. Zakaždým, keď si kupujete alebo predávate nehnuteľnosť, stretnete sa s vyjednávaním o cene a podmienkach. Môžete očakávať veľa špekulácií, hlúpe taktiky, peňažné ponuky a cenové vojny. Priznajme si, že nie každý má na to povahu aj čas. Nechcete preto, aby na vašej strane stál profesionálny vyjednávač, ktorý by vám zabezpečil najlepšiu ponuku? Cena faktor, ktorý nie je na prvý pohľad zrejmý, ale je praxou overený Skúsenosť a prax dokazujú, že ak je kupujúci šikovný obchodník, dokáže vás stlačiť s cenou na takú sumu, že kým si to vlastne uvedomíte, bude už neskoro! Naši makléri sú profesionáli, a dokážu s ľuďmi jednať. Pri stanovení ceny je potrebné si urobiť analýzu trhu, ktorú práve realitní makléri neustále robia, vedia, aké nehnuteľnosti vám budú robiť konkurenciu, za akú sumu sa predávajú nehnuteľnosti podobné tej vašej, ako dlho sa na trhu zdržali a najdôležitejšie je – nezamerať sa na internetové ceny. Prečo? Lebo realitný maklér chce predovšetkým vašu nehnuteľnosť predať a nie len predávať! Naši makléri chránia záujmy oboch strán, snažia sa dohodnúť kompromis prijateľný pre obe strany.  

Pri nehnuteľnostiach je dôležitá aj bezpečnosť. Napriek  tomu, že mnoho predajov sa uskutoční bez väčších problémov, často sa stretávame s prípadmi, keď kvôli podvodným praktikám prišli rodiny o nemalé peniaze. Pre niekoho predstavuje nehnuteľnosť celý majetok, preto by ste sa mali pri predaji spoľahnúť na odborníka, ktorý vás prevedie celým predajným procesom a zabezpečí, že sa nestanete obeťou podvodníka. Vaša kúpa či predaj sa vďaka spolupráci s realitnou kanceláriou nielen neskomplikuje, ale navyše vám prinesie benefity, ktoré by ste svojpomocne nezískali. Napríklad naši realitní makléri už pri nábore kontrolujú skutočný stav nehnuteľností so stavom zapísaným na liste vlastníctva a zakresleným na katastrálnej mape, či je list vlastníctva bez tiarch a hľadajú všetky vady na nehnuteľnostiach, aby na ne potom kupujúcich mohli upozorniť. V prípade nejakých nezrovnalostí poradia, ako nedostatky odstrániť ešte pred predajom danej nehnuteľnosti. Realitná kancelária ručí za celý obchod od podpísania rezervačných zmlúv, ktoré štartujú celý proces. Všetko je pod dohľadom, cez vybavenie hypotéky, zbavenia sa ťarchy, vecného bremena, prípadne exekúcii a podobne. Realitné kancelárie sú prepojené so všetkými, ich poslaním je vedieť o každom, kto môže pomôcť v procese nákupu alebo predaja domu či bytu. Hypotekárni špecialisti, advokáti v oblasti nehnuteľností, odhadcovia nehnuteľností, regionálni stavebníci, dizajnéri interiérov – zoznam pokračuje – tí všetci vám pomôžu na ceste k životnému kroku. Nikdy nenecháme klienta samého, všetko riešime spoločne. Každá zo zúčastnených strán je oboznámená a priebežne informovaná o celom procese a postupe. Zmluvu pripravuje advokát alebo notár. Akýkoľvek problém, ktorý sa môže vyskytnúť aj počas prebiehajúceho obchodu promptne rieši kancelária. Ak príde z nejakého dôvodu k prerušeniu konania, opravíme to. Sme s vami až do protokolárneho odovzdania nehnuteľnosti a prepisu energie.  

Naši realitní makléri ušetria aj váš čas. Čas je v dnešnej dobe veľmi vzácny, preto by sa ním nemalo plytvať. Predajný proces je častou zdĺhavou záležitosťou, ktorá sa môže zdať prvotne ako malá daň za dosiahnutie vášho cieľa. Avšak po niekoľkých telefonátoch, administratívnych záležitostiach a komunikácii so záujemcami si predávajúci často uvedomia, že radosť z predaja sa zmenila na nekonečný kolobeh, ktorý neprináša požadované výsledky. Vďaka realitnej agentúre môžete nechať všetky vaše starosti na maklérovi, ktorý sa v celom procese vyzná a poradí  vám, ako z neho vyťažiť čo najviac. 

Ak si aj po prečítaní tohto článku vravíte – nebudem nijakej „realitke“ platiť províziu, keď nemusím, je dôležité si uvedomiť, že realitná kancelária hradí náklady spojené s predajom, čiže kúpne zmluvy robené u advokáta alebo notára, overenie podpisov, kolky na vklad na kataster, všetky dokumenty, ktoré by vždy mal zhotovovať právnik, čas a robotu makléra, ktorá je často akoby neviditeľná. Až po odčítaní týchto nákladov vyprodukuje nejaký zisk, ktorý je často na hranici vynaloženej roboty a času. A každý jeden človek na tejto planéte chce dostať za svoju robotu aj plácu. Alebo vy robíte zadarmo? 

Za našou prácou máte záruku, že obchod, ktorý sa uzatvára možno raz za život, bude úspešný a klienti na oboch stranách spokojní. 

  • Vyhľadať nehnuteľnosť

    Možnosti vyhľadávania

Porovnaj zoznamy